Eduardo, cs, 2008-02-21 09:09 Könyvismertetés
- Tudja-e, hogy egy bank sem kölcsönzi a nála letétbe helyezetett pénzt?
- Tudja-e, hogy amikor egy bank pénzt kölcsönöz, azt a semmiből hozza létre?
- Tudja-e, hogy a bankkölcsönök csupán tollal és tintával eszközölt bejegyzések egy bank főkönyvének hiteloszlopaiban? Más létük nincs.
- Tudja-e, hogy gyakorlatilag minden pénz a társadalomban úgy kerül forgalomba, mint a bankok felé való tartozás?
- Tudja-e, hogy egy állami bank által kölcsönzött pénz a nép számára éppen olyan tartozás, mintha egy magánbank kölcsönözte volna?
- Tudja-e, hogy a „lekötött betétek” elfogadhatónak tűnő spanyolfalak a hitel létrehozásának elrejtésére?
- Eszébe jutott-e valaha is, hogy egyedül a bankoknak van lehetőségük hitel létrehozására, és arra, hogy ennek segítségével a népet egyre nagyobb mértékben adósrabszolgává tegyék, mivel ők teremtik a pénzügyi
hitelt a nép által létrehozott valódi hitellel szemben?
- Tudja-e, hogy minden bankkölcsön visszafizetése megsemmisíti a kölcsön mennyiségét?
- Tudja-e, hogy a bankok valóságos kiadás, ill. költség nélkül vásárolhatnak banktelket, épületeket, birtokokat és vagyontárgyakat a maguk számára saját csekkjeik elismerésének és beváltásának egyszerű módszerével?
- A bankok képesek pénzt létrehozni és megsemmisíteni. A bankhitel pénz. Ez az a pénz, amellyel az üzleti életben legtöbbször dolgozunk és nem azzal, amit általában pénznek vélünk.
- A bankok nem a betéteket kölcsönzik, hanem a hitelek növelésével betéteket hoznak létre.
- A banki tevékenység alig több, mint könyvelés: a hitel átutalása egyik személytől a másikig. Az átutalás csekk segítségével történik. A csekkek követelések (nem törvényes fizető eszközök), és a követelés pedig pénz.
Egy hitelt a pénzügyi szakemberek úgy tekintenek, mint készpénzt, és ez a kellemes képzelgés hatalmazta fel a bankot, hogy egy tollvonással tetszés szerinti mennyiségben készpénzt hozzon létre. A bank ebben a tevékenységében egyedül annak van alávetve, hogy a saját megítélése mit tart bölcs és egészséges üzletnek. Megtörténhet némelykor, hogy a kölcsönkérők a tényleges fizetőeszközök használatát igénylik és ebben az esetben a kölcsön egy részét bankjegyek formájában veszik fel, de általános szabályként kimondható, hogy a bank, szükség esetén, kizárólag a könyveiben tett bejegyzések segítségével képes hitelt adni.
A bankok szélhámossága – az irántuk való bizalom fenntartása végett – teljes egészében annak az állításnak állandósításán alapul, hogy a bankok nyereségei a tartósan lekötött betétekre kifizetett kamat és a kölcsönkérőkre terhelt kamat közötti különbségtől függnek. Így válik
lehetővé számukra, hogy a hiszékeny nagyközönség szemébe port hintsenek és valószínűséget kölcsönözzenek a papírjaikon szereplő mérleg-hókuszpókuszainak, amik szerint ők nem tesznek szert nagyobb haszonra, mint bármely más kereskedelmi vállalkozás. De a nyereség elveszti minden jelentőségét, amikor a pénzintézetek egy csoportjának
kizárólagos kiváltsága a nemzet pénzügyi kellékeinek létrehozása.
- A bankok a társadalom vagyona ellenében kölcsönöznek pénzt. Ezek a vagyontárgyak a társadalom összmunkájaként jöttek létre. … A bank semmit sem csinál, semmit sem tesz a vagyon létrejötte érdekében, és a hitel kölcsönzésével semmilyen kockázatot nem vállal.
- A pénzügyi hitel a bankok tulajdonában vannak, vagy inkább azt mondhatjuk; kisajátították maguknak. A bankok valójában pénzügyi kakukkok a társadalom fészkében. Pénzt bocsátanak ki és semmisítenek meg úgy, hogy nincsenek tekintettel a termelt áruk és szolgáltatások összmennyiségére. A pénzügyi hitelt önkényesen, tudománytalanul semmisítik meg, időnként inflációt, máskor deflációt és gazdasági válságot okozva. … Jelenleg a közhitel a bankok monopóliuma. Ők hozzák létre és semmisítik meg a pénzt, mintha ők teremtették volna meg a valódi hitelt, jóllehet a kis ujjukat sem mozdították meg annak létrehozása érdekében.
- Képzeljük el, hogy a Vízművek az emberi igényekhez szükséges összes vizet, mint kamattal együtt járó adósságot szolgáltatná, és ahhoz, hogy eleget tehessünk a már elhasznált vízért járó kamatfizetési kötelezettségeinknek, vissza kell mennünk a Vízművekhez további vizet kölcsönözni és ezzel az új vízzel kifizetni az intézményt azért a vízért, amit már rég elhasználtunk. És így tovább.
Micsoda elképesztő helyzet! Ám pontosan ezt teszik a bankok a pénzzel.
Monopolizálják a létrehozását, úgy bocsátják ki, mint adósságot és arra köteleznek bennünket, hogy egy korábbi adósság kamatának kifizetéséért ugyanolyan szennyezett foráshoz - az egyedüli forráshoz - menjünk vissza újabb pénzkölcsönért.Nem tűnik önök számára egészen fantasztikusnak, hogy egy bank, amelyik néhány száz hivatalnokot foglalkoztat, amelyiknek nincsenek látványosabb gépei, mint írógépek és számológépek, nincsenek látványosabb üzemei, mint hivatali épületek, óriási mértékben képes gyarapítani vagyonát,sokkal inkább, mint a legnagyobb ipari vállalatok és teszi azt viszonylag néhány év alatt?Nem tűnik önök számára képtelenségnek, hogy egy intézmény, ami nem termel semmi egyebet, mint számokat könyvekben, hatalmasabb vagyont szerezhet, mint a legnagyobb iparágak, amelyek emberek ezreit foglalkoztatják.... A legtöbb politikus gyorsan megtanulja; ha továbbra is érvényesülni akar, akkor a legegyszerűbb politika biztosra játszani, alkalmazkodni az ortodox folyamatokhoz és eljárásokhoz és nem nyújtani támadási felületet. Az összes felfedezés és feltalálás közül, amelyekkel élünk és halunk, ez a teljesen valószínűtlen hitelspirál a legravaszabb és legfenyegetőbb, a legkevésbé ismert és a legveszélyesebb, mert robbanással fenyeget. Valójában maguk a bankárok is csak a napról napra történő működését ismerik. Ezen túlmenően Pandora szelencéjéből vett ajándék. Nincs közvetlenebb út egy nemzet feletti uralom megszerzésére, mint ami annak hitelrendszerén át vezet.
Inkább cseréljünk!!