Közösségi Önsegítő Rendszerek,Cserekör,Cserepiac, Bakonyi Cserekör

Segítő szolgáltatások,tudáscsere,időcsere,árúcsere! Pénz nélkül !


Mindenki ért valamihez!

Segíts embertársaidon, hogy ők is segíthessenek rajtad!


Mi az a cserekör?


A helyi közösség,amely különféle munkát elvégezni tudó, különböző szaktudású emberekből áll,egyesületet hozhat létre,amely kidolgozza a közösségen belül az elszámolásmódját, és ezzel tulajdonképpen helyi pénzt „ad ki" (ez a pénz spekulációra,vagyongyűjtésre profit termelésre nem alkalmas ,kamat nem szedhető utána).Sőt a helyi közösségek inkább negatív kamatot szednek a pénz után ,hogy meggyorsítsák annak forgási sebességét.

Ilyen szervezetek a világ számos országában működnek. Ez a pénz természetesen csak a közösségen belül használható, azon kívül nem. Magyarországon jelenleg is kb. 5-10 ilyen szervezet működik,pl.: Órakör, Cserekör,Talentum kör stb.

Ha önkéntes alapon alakul egy szervezet,továbbá kijelentik hogy ők egy önellátásra vagy más nemes célra elszánt társaság, attól kezdve az egymás közti árú- és szolgáltatáscserére használandó pénz kibocsátására európai uniós joguk van. Ezt a pénzt számlákon tarthatják nyilván,vagy akár ki is nyomtathatják.

A cserekör egy önkéntes és zárt ( kölcsönös bizalmon alapuló) közösség,melynek tagjai egymás között termékeket és szolgáltatásokat cserélnek. Melyben kihasználatlan szakértelmedet a közösség szolgálatába állíthatod ,beszerezheted azokat a dolgokat, igénybe veheted azokat a szolgáltatásokat,amelyeknek megvásárlására nincs elegendő pénzed. Mindezt úgy, hogy se a pénz, se a haszon ne szabjon korlátot a teljesítésben. Segít kibontakoztatni az emberekben lévő kreatív erőket.


Miért van szükség cserekörre?

Mára bennünket is elért a pénzügyi világválság,aminek következménye a gazdaság visszaesése, a munkanélküliség növekedése, a pénzhiány. Ebben a helyzetben szűkebb közösségi összefogásra, önellátásra kell törekednünk . Az ellehetetlenült egyének,családok és kisvállalkozások túlélését segíteni kell. A csere által azok is hozzájuthatnak termékekhez,szolgáltatásokhoz, akiknek nincs pénzük,de van tehetségük és szorgalmuk. Fontos, hogy a cserekörnek erős közösségépítő hatása is van. A ténylegesen lebonyolított cserék időpontja eltér, a csereérték is különböző ezért: A csereértéket meg kell határozni.

Adatbank:

A cserekörnek lényegi része egy adatbank, amely biztosítja ,hogy minden árucikkből és szolgáltatásból a számunkra szükségeset kaphassuk meg,és ne kelljen foglalkozni ezek felkutatásával. Ugyancsak az adatbank biztosítja ,hogy minden körtag személyes kínálatáról elégséges kiértékelt információ jusson el a lehetséges fogyasztókhoz.

Adókötelezettség:

A magánszemély tagok egymás közötti csereügyletei vélhetően nem éri el az üzletszerű tevékenységnek minősítés gyakorisági és értékbeli küszöbét, ezért „szívességi", a kölcsönös kisegítés, a lakóközösségi kapcsolat, illetve szomszédi viszony kategóriába tartozik. Nem változtat ezen a jellegen az sem, hogy korszerű informatikai rendszer segíti a partnerek (tagok) szükségleteinek egymásra találását.

"Használd az idődet okos dolgokra!

Cseréld el áruidat és szolgáltatásaidat pénz nélkül !"



HunVista Linktár és Kereső - SEO, keresőmarketing és online marketing webmestereknek



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 25
Tegnapi: 47
Heti: 75
Havi: 235
Össz.: 172 930

Látogatottság növelés
Oldal: Cserekör
Közösségi Önsegítő Rendszerek,Cserekör,Cserepiac, Bakonyi Cserekör - © 2008 - 2024 - zolmik.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »